Urządzenia drukujące

Blokada tuszy zamiennych – jak sobie z tym poradzić?

Mogłoby się wydawać, że to zakup drukarki jest największym wydatkiem. Nic bardziej mylnego! Użytkowanie sprzętu jest sporym obciążeniem finansowym. Odczują to przede wszystkim osoby, które drukują w dużych ilościach. Nie ma w tym nic dziwnego, że wiele osób sięga po zamienny tusz do drukarki. Problem pojawia się w momencie, gdy jest on odrzucany przez oprogramowanie.

Brak możliwości stosowania zamienników

Zamienne tusze do drukarek są sporo tańsze, dzięki czemu istnieje możliwość obniżenia kosztów eksploatacyjnych. Oczywiście należy wybrać produkty o optymalnej jakości, które posiadają aktualne chipy. Już na starcie lepiej odpuścić akcesoria pochodzące z nieznanych źródeł, gdyż nie można ich zweryfikować. Jeden z najpopularniejszych producentów sprzętu rozpoczął walkę z tuszami zamiennymi.

Najczęściej po zamontowaniu nieoryginalnego tuszu do drukarki na ekranie pojawia się komunikat, że jest on wadliwy, a więc drukowanie nie rozpocznie się. Wspomniana wiadomość jest wynikiem blokady oprogramowania, a nie fizycznego uszkodzenia kartridżu. Ważne jest to, aby po instalacji oprogramowania wyłączyć automatyczną aktualizację.

Jak stosować zamienny tusz do drukarki?

Chcąc zachować możliwość stosowania zamiennych tuszów do drukarki należy wyłączyć automatyczne aktualizacje z menu oprogramowania. W niektórych przypadkach czynność ta może być wykonana wyłącznie z poziomu drukarki, co jest nieco trudniejsze. Wiele zależy od rodzaju posiadanego sprzętu.

Trzeba również wspomnieć, że nowoczesne, a zarazem wysokojakościowe tusze zamienne są akceptowane przez urządzenia pomimo aktywnej blokady produktów nieoryginalnych. Właśnie dlatego tak ważne jest to, aby podczas wyboru materiałów eksploatacyjnych kierować się rozsądkiem, a nie ceną. Czasami lepiej jest zapłacić kilka złotych więcej i uniknąć kłopotów związanych z funkcjonowaniem urządzenia.