Artykuły biurowe

Jaki rodzaj pieczątki wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pieczątek, więc wybranie najodpowiedniejszego z nich może stanowić problem. W kontekście pieczątki firmowej wybór ten jest ograniczony o stemple, ponieważ odciśnięta treść nigdy nie będzie identyczna. Jest zależna od siły nacisku oraz innych czynników. Najlepszy rozwiązaniem będzie prostota obsługi, powtarzalność oraz precyzyjne odbicie nawet przy częstym użytkowaniu. 

Pieczątki automatyczne

Nazywa są również samotuszującym. To jeden z najpopularniejszych typów pieczątki. Odbicie i tuszowanie zachodzi w tym typie mechanicznie i nie potrzebna jest poduszka z tuszem. Cechuje się niemalże idealnym odbicie za każdym razem oraz bardzo prostą obsługą i użytkowaniem.

Nie ma w niej problemu z ubrudzeniem dłoni tuszem, a sam produkt jest długotrwały – starcza zazwyczaj na kilkanaście miesięcy, przy częstym użytkowaniu i nawet do kilku lat przy sporadycznym. Dostępnych jest wiele kształtów i rozmiarów. 

Pieczątka kieszonkowa

Świetnie sprawdzają się u osób mobilnych. Do najpopularniejszych modeli możemy zaliczyć między innymi:

  • metalowe lub plastikowe pudełko, 
  • pieczątka myszka – spotykana np. wśród pielęgniarek,

Wszystkie z nich charakteryzują się wygodą oraz kompaktowością.

Pieczątka w długopisie

Jest obecnie oryginalnym gadżetem, świetnie pasującym nie tylko do codziennego użytku, ale również na prezent. Odbicie może pomieścić trzy do czterech linijek tekstu. Można wykorzystywać je do podpisywania i uwierzytelniania dokumentów „w biegu”. Sprawdzą się jako oryginalny prezent, gdyż często można nanieść na nie własny grawer. 

Pieczątka uniwersalna

Nie jest często spotykanym rodzajem, lecz jest, jak sama nazwa wskazuje, bardzo uniwersalna, gdyż odbijaną treść możemy układać sami. Składa się na nią pieczątka automatyczna oraz pełen zestaw liter, znaków, czcionek, z których układamy własną treść. Świetnie spisze się w przypadku, gdy na odbiciu musi znaleźć się aktualna data, miejsce itd.